Objawy niedoboru witaminy J u osoby dorosłej

Objawy niedoboru witaminy J u osoby dorosłej

Jeśli jesteś osobą dorosłą i masz niedobór witaminy J, istnieje kilka wspólnych objawów, na które należy zwrócić uwagę. Bóle mięśni, bóle kości i bóle w klatce piersiowej to jedne z najczęstszych objawów niedoboru. Istnieje jednak wiele innych objawów, które mogą świadczyć o niedoborze witaminy J. Aby pomóc Ci zidentyfikować, czy masz ten niedobór, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z centrumstomatologi.pl

Bóle w klatce piersiowej

Dwóch pacjentów w wieku 30 lat przedstawiło bóle w klatce piersiowej i rozpoznanie niedoboru witaminy D. Następnie u pacjentów zdiagnozowano niedobór witaminy D i bóle w klatce piersiowej ustąpiły. Co ciekawe, dwóch innych pacjentów z bólami w klatce piersiowej nie miało niedoboru witaminy D i dlatego nie zostali zdiagnozowani. Niemniej jednak opisy przypadków zgłoszone w tym artykule były zgodne z objawami niedoboru witaminy J u osoby dorosłej.

Na szczęście objawy pacjenta szybko ustąpiły i otrzymał on suplementację witaminą D. Lekarz przepisał pacjentowi 1000 IU witaminy D dziennie i powtórzył stężenie 25-OHD w surowicy dwa miesiące później. W następnym miesiącu u pacjenta całkowicie ustąpił ból w klatce piersiowej. Dalsze badania wykazały, że pacjent miał podstawowy niedobór witaminy J. U pacjenta rozpoznano wówczas niedobór witaminy D.

Zmęczenie

W wieku dorosłym brak jednej lub więcej witamin może spowodować, że organizm będzie funkcjonował wolniej i produkował mniej energii. Ponieważ biliony komórek zależą od witamin i minerałów w produkcji energii, skorygowanie niedoboru witamin może być trudne. Zmęczenie, nadmierne zmęczenie i brak energii to wszystkie objawy niedoboru składników odżywczych. Istnieje również wiele innych oznak, które mogą wskazywać na niedobór witamin.

Kiedy czerwone krwinki nie produkują wystarczającej ilości hemoglobiny, stają się niedokrwione i nie przenoszą wystarczającej ilości tlenu. Prowadzi to do zmęczenia, osłabienia i zmian nastroju. Badania krwi mogą pomóc określić, czy w Twoim organizmie występuje niedobór witaminy D. Możesz zwiększyć spożycie żelaza, jedząc produkty o wysokiej zawartości żelaza, takie jak czerwone mięso i jajka. Jednak zawsze należy uzyskać zgodę lekarza przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów witaminowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *