Jak dostać receptę online?

recepta online

Zacznij od porównania różnych ofert

Serwisów internetowych, oferujących usługi związane z telemedycyną oraz wystawianie zwolnień i recept, jest na rynku całkiem sporo. Jeżeli interesuje cię e-recepta online to zanim zdecydujesz się na zamówienie jej, porównaj ceny oferowane przez różne portale. Różnice w cenach mogą być dość duże, dlatego jeżeli chcesz mieć pewność, że nie przepłacisz, to koniecznie sprawdź koszt wystawienia takiej recepty w różnych serwisach. Pamiętaj również o tym, że poszczególne portale często organizują różnego rodzaju promocje – może się więc okazać, że e-recepta online, którą zamawiałeś poprzednio, tym razem nie będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Podejmując decyzję o zakupie recepty przez Internet, koniecznie zwróć uwagę na czas realizacji twojego zamówienia. Jeżeli potrzebujesz danego leku „na już,” to być może zamówienie nieco droższej recepty, mającej krótszy czas realizacji zamówienia (taka recepta zostanie ci szybciej wystawiona), będzie lepszym wyborem.

Wybierz lek i wypełnij odpowiedni formularz

Kiedy będziesz wiedział, gdzie warto kupić e-receptę online, pora na określenie, jakie leki są ci potrzebne. Na większości serwisów istnieje limit leków, które można dostać w ramach jednej recepty. Taki limit wynosi zwykle trzy pozycje. Warto jednak wiedzieć, że zazwyczaj można kupić receptę na więcej niż jedno opakowanie konkretnego leku. E-recepta online jest ważna przez miesiąc od dnia wystawienia. Oznacza to, że jeżeli nie chcesz od razu realizować całej recepty, to w przeciągu miesiąca możesz po kolei kupować potrzebne ci farmaceutyki.

Korzystanie z serwisów umożliwiających zamawianie recept przez Internet, jest bardzo proste. Wystarczy, że określisz, jakie leki są ci potrzebne, a następnie wybierzesz ilość opakowań (zwykle maksymalnie 3-4), które chcesz móc kupić. Kolejnym krokiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza, będącego odpowiednikiem wywiadu lekarskiego. W takim formularzu zwykle musisz podać informacje o swoim stanie zdrowia, innych przyjmowanych lekach, przebytych chorobach i powodach, dla których stosujesz preparat, na który zamawiasz receptę. Czasami należy uzupełnić również informacje o trybie życia, w tym np. o tym, czy palisz papierosy. Będziesz mieć również możliwość dopisania własnych uwag oraz ewentualnego dołączenia dokumentacji medycznej. Większość serwisów wymaga również zaznaczenia klauzuli, że leczenie danym farmaceutykiem zostało rozpoczęte przez lekarza prowadzącego, a kupowana przez ciebie recepta ma ci umożliwić kontynuowanie terapii. Po wypełnieniu formularza czas na sfinalizowanie zamówienia.

Płatność oraz możliwość zrealizowania receptyOstatnim krokiem podczas kupowania recepty przez Internet, jest zapłacenie za nią. Zwykle można to zrobić przelewem, kartą lub za pomocą jakiegoś systemu płatności, takiego jak np. Blik. E-recepta online zostanie wystawiona w czasie określonym w ramach wybranej przez ciebie usługi. Zwykle jest to 15-30 minut, choć może się zdarzyć, że czas oczekiwania będzie dłuższy. Należy również pamiętać o tym, że część serwisów pracuje w określonych godzinach. Jeżeli np. dana platforma realizuje zamówienia do 22.00, a ty kupisz receptę po tej godzinie, to zamówienie zostanie zrealizowane dopiero następnego dnia. Kiedy twoja e-recepta online zostanie wystawiona, będziesz mógł ją zrealizować w wybranej aptece, podając swój pesel oraz czterocyfrowy kod, który otrzymasz w ramach otrzymanej recepty. Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *