Leczenie implantologiczne – co to jest?

konsultacja implantologiczna w gabinecie stomatologicznym

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale malergia.pl

Leczenie implantologiczne to szczególny rodzaj leczenia stomatologicznego, który polega na wstawieniu implantów w jamie ustnej. Implanty wykonane są z metali, takich jak tytan czy nikiel i zapewniają bezpieczną i trwałą odbudowę zębów u pacjentów, którzy zmagają się z brakiem lub ubytkami uzębienia. Ta metoda leczenia jest uważana za bardzo skuteczną i bezpieczną. Implanty mogą być stosowane do leczenia ubytków zębowych, utraty zębów i poprawy funkcji żucia.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne rozpoczyna się od planowania. Implantolog wykonuje wyraźne zdjęcia rentgenowskie i przeprowadza dokładne badania, aby ustalić, czy stan pacjenta pozwala na rozpoczęcie procedury implantologicznej. Następnie implantolog będzie pracował nad określeniem właściwego typu i rozmiaru implantu oraz miejsca, w którym ma być on wstawiony. Gdy implant zostanie umieszczony, może pozostać tam przez kilka tygodni, aż zacznie się proces zrastania z kością. W tym czasie implant jest przykryty specjalnym materiałem, aby zapobiec infekcji. Gdy implant zostanie zintegrowany z kością, implantolog może wstawić, potocznie mówiąc sztuczny ząb. To nic innego jak korona lub most stomatologiczny. Jeżeli potrzebujesz konsultacji implantologicznej, wybierz doświadczonych specjalistów:

https://www.supradent.pl/oferta/implantologia/

Korzyści Płynące z Leczenia Implantologicznego

Leczenie implantologiczne oferuje wiele korzyści w porównaniu do innych metod leczenia brakujących zębów. Implanty są trwałe i bezpieczne, a tak zwane sztuczne zęby, które są wstawiane na implantach, wyglądają i czują się jak naturalne. Implanty są również bardzo skuteczne w zapobieganiu dalszemu zanikowi zębów, ponieważ wspierają zęby sąsiadujące, zapobiegając ich wypadaniu. Ponadto implanty pomagają zachować zdrowie i funkcję kości i tkanek w jamie ustnej, co może przyczynić się do lepszej estetyki twarzy. Implanty mogą również poprawić funkcję żucia i komfort życia pacjentów. Zdrowy i piękny uśmiech to podstawa, więc zadbaj o niego już dzisiaj!Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *